fbpx
Czyszczenie tapicerki samochodowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej – najczęstsze pytania

Jak często powinno się powtarzać
czyszczenie tapicerki samochodowej ?

Oczywiście, to zależy od tego jak często i w jakim stopniu używa się samochodu. Jest spora różnica pomiędzy samochodem w firmie transportowej gdzie przejechanie dwóch tysięcy kilometrów w tydzień to nic wielkiego, a prywatnym samochodem na dojazdy do pracy.

Tapicerka samochodu firmowego może wymagać czyszczenia nawet co dwa miesiące, natomiast jeśli chodzi o auto prywatne – jeśli się o nią dba, to co rok lub dwa lata spokojnie powinno wystarczyć.

Czy tapicerka jest sucha po czyszczeniu ?

W okresie zimowym suszymy czyszczone elementy ( siedzenia i kanapa tylna), lub jeśli klient nie dał nam na to czasu zakładamy pokrowce foliowe na dojazd do domu. W okresie letnim jest to zbędne, ponieważ wszystko schnie około trzech godzin.

Czy wykonujecie czyszczenie tapicerki skórzanej ?

Tak. Wykonujemy czyszczenie tapicerki materiałowej oraz skórzanej. Przy tapicerce skórzanej proces wygląda inaczej i trwa to dłużej. Oczywiście używamy do tego odpowiednich i sprawdzonych środków – dedykowanych dla skóry.

Ile czasu zajmuje czyszczenie tapicerki samochodowej ?

Jest to uzależnione od tego z jakim samochodem mamy do czynienia, oraz w jakim stopniu zabrudzenia będą trudne do usunięcia. Jednak czas na całkowite wyczyszczenie tapicerki samochodowej liczy się od trzech do nawet ośmiu godzin przy ciężkich przypadkach.


Czyszczenie tapicerki samochodowej

Jak wygląda cały proces czyszczenia tapicerki samochodowej ?

Wszystko zaczynamy od rozpoznania z jakimi zabrudzeniami mamy do czynienia (oleje, żywność, atrament, pył itp). Następnie odkurzamy dokładnie całe wnętrze samochodu. Teraz dobieramy odpowiednie środki chemiczne i spryskujemy nimi tapicerkę. W zależności od typu użytej chemii odczekujemy ok. 5 minut i zaczynamy czyszczenie mechaniczne .

Następnym krokiem jest ściągnięcie zanieczyszczeń odkurzaczem piorącym, oraz jeśli to potrzebne – powtórzenie wcześniejszego kroku. Następnie płuczemy materiał przy użyciu chemii.

Czy używacie bezpiecznych środków chemicznych ?

Chemia, której używamy jest dedykowana do prania tapicerki. Posiada ona atesty, oraz jest bezpieczna dla środowiska i zwierząt. Dodatkowo, po etapie czyszczenia tapicerki – jest ona płukana specjalnym środkiem, więc po wyschnięciu chemia jest odparowana.

Czy to jest mobilne pranie tapicerki samochodowej ?

Tak. Dojeżdżamy do klienta na ternie Rzeszowa oraz okolic. Jeśli jednak jest taka możliwość, zawsze zachęcamy jednak aby przyjechać do naszej firmy i skorzystać z czyszczenia stacjonarnego. 

O ile mobilne pranie tapicerki samochodowej jest na wysokim poziomie – jesteśmy zaopatrzeni w odpowiednią chemię, odkurzacz piorący, oraz inne narzędzie, o tyle robienie tego na miejscu jest po prostu wygodniejsze dla nas i czasami również dla osoby zlecającej (klient zostawia samochód i może zająć się swoimi sprawami a później tylko odebrać pojazd po czyszczeniu).

Czy dojeżdżacie do klienta np. 30 kilometrów ?

Tak. Zawsze staramy się dopasować do potrzeb klienta – więc jeśli jest takie wymaganie, to oczywiście dojeżdżamy.

Telefon: 733 926 447

E-mail: biuro@mycietapicerki.pl

Adres: ul. Trembeckiego 3, Rzeszów

Scroll to Top