fbpx
Pranie tapicerki domowymi sposobami

Pranie tapicerki domowymi sposobami – czy warto ?

Jeśli miałeś kiedykolwiek problem z zabrudzonym narożnikiem lub kanapą bardzo możliwe, że szukając w internecie „pranie tapicerki domowymi sposobami” natrafiłeś na artykuły o czyszczeniu kwaskiem cytrynowym lub sodą oczyszczoną.

Jakie są najpopularniejsze metody „domowego” czyszczenia ? Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej wymienianych metod oraz naszą opinię o nich.

Czyszczenie tapicerki meblowej mokrą ściereczką z płynem do mycia naczyń

Jedna z częściej wymienianych metod czyszczenia obić tapicerskich – nazywana bezpieczną, bo przecież to tylko woda i płyn do mycia naczyń. Artykuły podają, że można tym sposobem czyścić meble ze skóry oraz ekoskóry. Wystarczy zamoczyć szmatkę, wycisnąć i z zewnątrz do wewnątrz owalnymi ruchami czyścić powierzchnię.

Nasza opinia : O ile zabrudzenie jest niewielkie czy wręcz śladowe ta metoda może oczywiście zadziałać. Co jeśli zabrudzenie jest większe lub plama powstała z czegoś trudniejszego do wywabienia ? Poza tym zawsze po czyszczeniu tapicerki skórzanej, należy tą powierzchnię zaimpregnować, w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Do czyszczenia tapicerki skórzanej zawsze powinno się używać profesjonalnej i dedykowanej chemii przeznaczonej wyłącznie do tego typu materiału. Polecamy środki firmy Colourlock

Czyszczenie kanapy Vanishem – pranie tapicerki domowyi sposobami #2

Większość klientów, którzy do nas dzwonią, żeby umówić się na pranie tapicerki próbowali zapierać zabrudzenia różnymi środkami – najczęściej wybierają proszek lub płyn do prania tapicerki Vanish.

Nic w tym dziwnego, ponieważ środek reklamuje się w telewizji jako bardzo skuteczny, jednak z naszego doświadczenia wynika, że działanie na reklamie się kończy. Pomimo tego, że może trochę rozpuścić brud, to nie jest on wciągnięty specjalnym odkurzaczem piorącym i niestety zabrudzenia pozostają w środku. Wcierając go w tapicerkę można trochę plamę rozetrzeć, ale nic więcej to nie da. 

Nasza opinia : Chemia rozpuści trochę brud, ale nie na tyle, żeby pozbyć się większości zanieczyszczeń. Do tego dochodzi pozostawienie tego w materiale, co powoduje, że czasami nawet wizualnie powiększa to plamę. 

Każde zabrudzenia na tapicerce, po wyczyszczeniu muszą zostać wciągnięte razem z chemikaliami, żeby efekt wizualny jak i higieniczny był zadowalający.

Pranie tapicerki domowymi sposobami – kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczoną

Pranie tapicerki domowymi sposobami

Wiele artykułów podaje również i ten sposób. Plamy z napojów, herbaty, kawy czy wina można usuwać roztworem kwasku cytrynowego i wodą. Natomiast soda oczyszczona nadaje się do zabrudzeń „ogólnych”. 

Jest to sposób wykorzystywany przez wiele osób, ze względu na dostępność jednego jak i drugiego składnika, ich cenę oraz prostotę użycia. 

Nasza opinia : Czyszczenie tą metodą można zaliczyć do jednej z najtańszych i jeśli plamy są małe może rzeczywiście być skuteczne. Jednak tak jak i wyżej, tutaj również jest taki problem, że jeśli zabrudzenie będzie większe niż rozmiar pięści, to możemy plamę rozetrzeć i pozostanie ślad.

Również tutaj będziemy potrzebowali odkurzacza, którym całą zawartość „chemii” wciągniemy. Zalecamy zawsze używać dedykowanych środków do prania tapicerki.

Podsumowanie

Niezależnie od tego jaki typ materiału czyścimy oraz od tego jakiego jest zabrudzenie (tłuszcz, sadza, jedzenie, kawa lub soki), zawsze preferowane jest używać sprawdzonej i dedykowanej chemii.

Sprawdzone środki dają nam pewność, że kolor mebla się nie zmieni. Zabrudzenie będzie odpowiednio mocno reagowało z użytym środkiem, oraz że większość zarazków i drobnoustrojów uda nam się usunąć.

Telefon: 733 926 447

E-mail: biuro@mycietapicerki.pl

Adres: ul. Trembeckiego 3, Rzeszów

Scroll to Top